Ara
RSS

Haberler

Yorumlar(0) Muhammed İhsan Oğuz V. İlahiyat Lisansüstü Tez Yarışması

Âlim, düşünür ve mutasavvıf Muhammed ihsan OĞUZ'un ilme olan yaklaşımını ihyâ etmek amacıyla *MUHAMMED İHSAN OĞUZ iLAHİYAT LiSANSÜSTÜ TEZ YARIŞMASI" bu sene besinci defa düzenlenmektedir. Detaylar için tıklayınız.  Başvuru formu içim tıklayınızİlan Metni için tıklayınız.

Yorumlar(0) Muhammed İhsan Oğuz IV. İlahiyat Tez Yarışması Ödül Töreni

 

Kastamonu Üniversitesi Muhammed ihsan Oğuz Uygulama ve Araştirma Merkezi tarafından Türkiye genelindeki bütün üniversiteler arasında düzenlenen Muhammed Íhsan Oğuz ilahiyat Tez Yarışmasında yüksek lisans ve doktora çalışmalarıyla başarılı olan akademisyenlere ödüllerinin takdim edileceği törene teşriflerinizi diler, saygılar sunarız.

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ MUHAMMED İHSAN OĞUZ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2023 YILI TEZ YARIŞMASI SONUÇLARI

2023 YILI TEZ YARIŞMASI Y.LİSANS KATEGORİSİ SONUÇ TABLOSU

 

Yorumlar(0) Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2023-2024 Öğretim Yılı

 

 

Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesini İlahiyat Fakültesini tercih eden öğrenciler arasında puanı en yüksek 10 öğrenciye 2023-2024 öğretim yılı için 1400 lira olmak üzere başarılı geçen lisans eğitimi sürecinde teşvik hediyesi verilecektir.

Yorumlar(0) 03 Ağustos 1991-2023 Muhammed İhsan Oğuz Beyefendi'nin Ahirete İrtihallerinin 32. Sene-i Devriyesi Programı

Kastamonu Üniversitesi Muhammed İhsan Oğuz Uygulama ve Araştırma Merkezi Tarafından 4.sü Düzenlenen İlahiyat Tez Yarışması

 

Kastamonu Üniversitesi Muhammed İhsan Oğuz Uygulama ve Araştırma merkezi tarafından 4. sü düzenlenen İlahiyat tez yarışmasına Türkiye genelinden 117 eser başvuruda bulunmuştur. Bilim heyeti 5-7 Mayıs 2023 tarihlerinde toplanarak ilk değerlendirmelerini yapmıştır. Katılan kıymetli hocalarımıza destekleri için şükranlarımızı sunarız.

Muhammed İhsan Oğuz İlahiyat Araştırma Ödülleri Yarışması IV.

 

Âlim, düşünür ve mutasavvıf Muhammed İhsan OGUZ’un ilme ve âlime olan yaklaşımını ihyâ etmek amacıyla “MUHAMMED İHSAN OĞUZ İLAHİYAT ARAŞTIRMA ÖDÜLLERİ YARIŞMASI” Muhammed İhsan Oğuz Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Kastamonu Üniversitesi ve Muhammed İhsan Oğuz Vakfı’nın himâye ve imkanlarıyla düzenlenmektedir. Ayrıntılı bilgi almak için tıklayınız.

Başvuru Formu için tıklayınız

Kastamonu Üniversitesi Muhammed İhsan Oğuz Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Türkiye genelindeki bütün üniversiteler arasında düzenlenen III. Muhammed İhsan Oğuz İlahiyat Araştırma Ödülleri

Kastamonu Üniversitesi Muhammed İhsan Oğuz Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından Türkiye genelindeki bütün üniversiteler arasında düzenlenen III. Muhammed İhsan Oğuz İlahiyat Araştırma Ödülleri yarışmasında yüksek lisans ve doktora tezleriyle başarılı olan akademisyenlere ödüllerinin takdim edileceği panel ve törene teşriflerinizi diler, saygılar sunarız.

lll. Muhammed İhsan Oğuz İlahiyat Araştırmaları Yarışması Sonuçları

Muhammed İhsan Oğuz Uygulama Merkezi'nin düzenlediği ve Vakfımız tarafından desteklenen yarışmaya katılan değerli ilim aşıkları, uzun süren ve hassas bir değerlendirme süreci sonunda nihayet tez yarışmamızın sonucu netleşmiştir. Yarışmamıza 56 tane yüksek lisans, 50 tane doktora tezi olmak üzere toplam 106 tez katılmıştır.

Öncelikle yarışmamıza katılan tüm tezlerin ilme katkısı olan kaliteli tezler olduğunu belirtmek isteriz. Gerçekleşen sonuçların da alanında söz sahibi hocalarımız tarafından ve titiz bir raporlama sürecinden geçerek belirlenmiş her aşaması tarafımızdan takip edilerek gerekli destek verilmiştir. Yarışmamıza katılarak bize şeref veren tüm ilim aşıklarına teşekkür eder, bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz. Yarışmaya olan ilginin her geçen yıl artması bizleri memnun etmiştir.

Alanlarının uzmanları olan jüri üyelerimizin verdiği destek ve çalışmaları için kendilerine de şükranlarımızı sunarız. Ödül töreni 24 Ekim 2022 tarihinde yapılacaktır. Program ayrıca ilan edilecektir.

Yarışma Sonuçları için tıklayınız.

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Erbaş’tan Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesine Ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 03 Mart 2022 tarihinde Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesini ziyaret ederek, Üniversitemiz yönetimi ve fakültemiz akademisyenleri ile bir araya geldi. Ziyarette, öğrencimiz ile personelimiz ile görüşen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, İlahiyat Fakültesi Binasında bulunan Senato Salonunda Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Hamdi Topal, Rektör Yardımcılarımız Prof. Dr. Ömer Küçük, Prof. Dr. Mehmet Atalan, Prof. Dr. Kasım Yenigün ve İlahiyat Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Metin Yurdagür, Muhammed İhsan Oğuz Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı M. İhsan Oğuz ile birlikte fakülte akademisyenlerinin katılımıyla toplantı gerçekleştirdi. Rektörümüz, ilimize ve Üniversitemize gerçekleştirmiş oldukları ziyaretten dolayı duydukları memnuniyeti dile getirdi. Toplantıda konuşan Dekan Prof. Dr. Yurdagür, Başkan Erbaş’ın teşriflerinden dolayı onur duyduklarını belirterek, fakültemizde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Toplantıda, İlahiyat Fakültelerinin öneminden bahseden Başkan Prof. Dr. Ali Erbaş, Günümüzde din hizmetleri alanında İlahiyat mezunlarının %90’ının istihdam edildiğini bu nedenle kalifiyeli eğitim almalarına önem verdiklerini söyledi. Diyanet İşleri Başkanlığı’nın bu konuda yaptığı çalışmaları dile getirdi. Toplantının ardından İlahiyat Fakültesi binasını gezen Başkan Erbaş, Muhammed İhsan Oğuz Salonu ile Muhammed İhsan Oğuz Uygulama ve Araştırma Merkezi hakkında bilgiler aldı ve anı defterini imzaladı.