Ara
RSS

Haberler

ÇAKÜ’de “Maveraünnehir’den Anadolu’ya Hadis ve İlim/İrfan Geleneği Sempozyumu” düzenlendi

 

AKÜFEST 2024 Bilim, Kültür ve Sanat Şenliği’nin ikinci haftası, ÇAKÜ İslami İlimler Fakültesi ve Darülhadis İslam Araştırmaları Merkezi ile Özbekistan İmam Tirmizi Uluslararası Araştırma Merkezi ve Muhammed İhsan Oğuz Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği “Maveraünnehir’den Anadolu’ya Hadis ve İlim/İrfan Geleneği Sempozyumu” ile başladı. Sempozyum açılış programına Diyanet İşleri Eski Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Çankırı Valisi M. Fırat Taşolar, Çankırı 22. Dönem Milletvekili Tevfik Akbak, ÇAKÜ Rektörü Prof. Dr. Harun Çiftçi, ÇAKÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdulselam Arvas, Özbekistan Cumhuriyeti Din İşleri Komitesi Basın ve Yayın Genel Müdürü Dr. Kamaljan Kamilov, ÇAKÜ mensubu akademisyenler ve öğrenciler katılım sağladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’yla başlayan program, açılış konuşmalarıyla devam etti. Açılış konuşmalarının ardından Prof. Dr. Mehmet Görmez’in “Maveraünnehir Medeniyetinin Maverası” başlıklı açılış konferansına geçildi. Devamı için tıklayınız

Maveraünnehir'den Anadolu'ya Hadis ve İlim/İrfan Geleneği Uluslararası Sempozyumu

 

Çankırı Karatekin Üniversitesi İslami İlimler Fakültesi'nin düzenlediği "Maveraünnehir'den Anadolu'ya Hadis ve İlim/İrfan Geleneği Uluslararası Sempozyumu" 27-28 Mayıs 2024 tarihinde yapılmıştır. Sempozyuma katılım sağlanmış, Muhammed İhsan Oğuz Oturumu takip edilmiştir. Bu ve diğer videolar sempozyum hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler için hazırlanmıştır.

Sizler için hazırladığımız en yeni videolarımız şimdi YouTube kanalımızda yayında!


Yepyeni içeriklerimizle sizlerleyiz. Kanalımıza abone olarak en son videolarımızı kaçırmayın ve yorumlarınızla bize destek olmayı unutmayın!

Yorumlar(0) Hadis ve İlim/İrfan Geleneği Uluslararası Sempozyumu

VII. Uluslararası Şeyh Şaʿbân-ı Velî Sempozyumu “Mâverâünnehir”

Prof. Dr. Kaşif Hamdi Okur - Konferans - "Çağdaş Dönemde İçtihat, Mezhep ve Çok Mezheplilik"

 

Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Muhammed İhsan Oğuz Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından, VAkfımızın katkılarıyla Hitit Üniversitesi İlahiyat Fakültesi İslam Hukuku Anabilim Dalı Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Kâşif Hamdi Okur’un konuşmacı olarak katıldığı “Çağdaş Dönemde İçtihat, Mezhep ve Çok Mezheplilik” adlı konferans, 2 Mayıs 2024 tarihinde İlahiyat Fakültesi Abdülhalik Muhammet Oğuz Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi.

Yorumlar(0) Muhammed İhsan Oğuz V. İlahiyat Lisansüstü Tez Yarışması

Âlim, düşünür ve mutasavvıf Muhammed ihsan OĞUZ'un ilme olan yaklaşımını ihyâ etmek amacıyla *MUHAMMED İHSAN OĞUZ iLAHİYAT LiSANSÜSTÜ TEZ YARIŞMASI" bu sene besinci defa düzenlenmektedir. Detaylar için tıklayınız.  Başvuru formu içim tıklayınızİlan Metni için tıklayınız.

Muhammed İhsan Oğuz IV. İlahiyat Tez Yarışması Ödül Töreni

 

Kastamonu Üniversitesi Muhammed ihsan Oğuz Uygulama ve Araştirma Merkezi tarafından Türkiye genelindeki bütün üniversiteler arasında düzenlenen Muhammed Íhsan Oğuz ilahiyat Tez Yarışmasında yüksek lisans ve doktora çalışmalarıyla başarılı olan akademisyenlere ödüllerinin takdim edileceği törene teşriflerinizi diler, saygılar sunarız.

KASTAMONU ÜNİVERSİTESİ MUHAMMED İHSAN OĞUZ UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ 2023 YILI TEZ YARIŞMASI SONUÇLARI

2023 YILI TEZ YARIŞMASI Y.LİSANS KATEGORİSİ SONUÇ TABLOSU

 

Yorumlar(0) Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2023-2024 Öğretim Yılı

 

 

Kastamonu Üniversitesi İlahiyat Fakültesini İlahiyat Fakültesini tercih eden öğrenciler arasında puanı en yüksek 10 öğrenciye 2023-2024 öğretim yılı için 1400 lira olmak üzere başarılı geçen lisans eğitimi sürecinde teşvik hediyesi verilecektir.